Här kommer en kort presentation av Ponnyerna med Axevalla som hemmabana!

Skicka gärna information om nya rekord, tränare och ponnyer till fridalarsson2010@hotmail.com så att vi kan få en så uppdaterad sida som möjligt! 

Kat A

 

Sidan är under uppdatering

  • Ulent

    rskm, Valack.
    Rek:
    E: Center
    U: Flocka

    Ägare: Signe Nyblom
    Uppfödare: Roland Fransson
    Tränare: Malin Nyblom

  • Emmeros Henning

    Svart, Valack.
    Rek: 2:19,6
    E: Emmeros Jubilar
    U: Emmeros Busa

    Ägare: Herman Sundbom
    Uppfödare: Inga-lill Hyttring
    Tränare: Herman Sundbom

  • Emmeros Joanna

    brun, sto.
    Rek: 2.28,0
    E: Lufsen II
    U: Emmeros Busa

    Ägare: Herman Sundbom
    Uppfödare: Inga-lill Hyttring
    Tränare: Herman Sundbom

  • Emmeros Karamell

    svart, sto.
    Rek: 2:21,3
    E: Emmeros Jubilar
    U: Emmeros Bologna

    Ägare: Herman Sundbom
    Uppfödare: Inga-lill Hyttring
    Tränare: Herman Sundbom

  • Auglora

    rskm, sto
    Rek: 3:47,1
    E: Emmeros Dumle
    U: Aglaya

    Ägare: Esther Grip
    Uppfödare: Elisabet Gustafsson
    Tränare: Lovisa Sjöberg

  • Emmeros Isadora

    Svart, sto.
    Rek: 2:40,1
    E: Emmeros Jubilar
    U: Emmeros Busa

    Ägare: Stuteri Emmero
    Uppfödare: Inga-lill Hyttring
    Tränare: Inga-lill Hyttring

  • Emmeros Imponera

    svart, sto.
    Rek: 2:06,1
    E: Hamras Fridolf
    U: Elaine

    Ägare: Stuteri Emmero
    Uppfödare: Inga-lill Hyttring
    Tränare: Inga-Lill Hyttring

  • Almnäs Fjällsippa

    Svart, sto.
    Rek: 3:31,3
    E: Alex V.D ponyhoeve
    U: Almnäs Ullvide

    Ägare: Susan Fasth
    Uppfödare: Torsten Jeppsson
    Tränare: Kristina Lindahl

  • Sörby. Jerry Lee

    fux, valack.
    Rek: 2:42,7
    E: Kärlingeh.Orkan
    U: Melissa

    Ägare: Johan Aronsson
    Uppfödare: Ann-Marie Sehlin
    Tränare: Elin Ivarsson

  • Sulina

    Svart, sto.
    Rek: 2:48,8
    E: Emmeros Jubilar
    U: Sussette

    Ägare: Elisabeth Gustafsson
    Uppfödarre: Elisabeth Gustafsson
    Tränare: Elina Andersson

  • Juliano II

    Svart, Hingst
    Rek:
    E: Emmeros Jubilar
    U: Aglaya

    Ägare: Elisabeth Gustafsson
    Uppfödare: Elisabeth Gustafsson
    Tränare: Elina Andersson

  • Yrza

    svart, sto
    Rek: 3.12,9
    E: Alexander af jäbo.
    U: Queen.

    Ägare: Axevalla Travskola
    Uppfödare: Susan Fasth
    Tränare: Kristina Lindahl

  • Wish

    svart, sto
    Rek: 3.17,9
    E: Emmeros David
    U: Inka II

    Ägare: Axevalla Travskola
    Uppfödare: Susan Fasth
    Tränare: Kristina Lindahl

  • Silver Lady

    svart, sto
    Rek: 2:51,2
    E: Rasmus II
    U: Silver Queen

    Ägare: Hanna Odder
    Uppfödare: Hanna Odder
    Tränare: Herman Sundbom

Kat B

  • Diamon

    Brun, Valack.
    Rek: 2:43,9
    E: Nebraska K.L
    U: Enets Molly

    Ägare: Annelie Sundler
    Uppfödare: Karl-Erik Johansson
    Tränare: Vera Sundler

  • Diva skott

    brunt, sto
    Rek: 1:59,3
    E: Ernst Ronaldo
    U: Båtares Dina

    Ägare: Catharina Samuelsson
    Uppfödare: Anne Olsson
    Tränare: Victor S Sundgren

  • Druva

    svart, sto
    Rek: 1:58,2
    E: Vagotte
    U: Russi

    Ägare: Axevalla Travskola
    Uppfödare: Acl stuteri AB
    Tränare: Kristina Lindahl

  • Ernst Ricardo

    ljusbrun, Hingst.
    Rek: 1:48,8
    E: Tyson II
    U: Regitze Ernst

    Ägare: Sofie Nordmark
    Uppfödare: Kurt Paulsson
    Tränare: Sofie Nordmark

  • Gaum Ess

    svart, sto.
    Rek: ost.
    E: Gumino
    U: Nova Roll

    Ägare: Herman Sundbom
    Uppfödare: Margareta Smedberg-Bladh
    Tränare: Herman Sundbom

  • Halvar

    svart, valack.
    Rek: 1:55,8
    E: Raider
    U: Hanna

    Ägare: Fredrik Handfast
    Uppfödare: Pernilla Jobs
    Tränare: Malte Handfast

  • Hidalgo

    brun, valack.
    Rek: 2:11,9
    E: Engelbrekt
    U: Rosie

    Ägare: Axevalla Travskola
    Uppfödare: Ing-Mari Andersson
    Tränare: Kristina Lindahl

  • Hjorttorps Pagina

    fux, sto.
    Rek: 2:21,7
    E: Gin
    U: Gimla

    Ägare: Christer Andersson
    Uppfödare: Helene Lagerström
    Tränare: Johanna Andersson

  • Mireia

    svart, sto.
    Rek: 1:56,0
    E: Ernst Ronaldo
    U: Niquila

    Ägare: Elinor Gustavsson
    Uppfödare: Caroline Gustavsson
    Tränare: Victor S Sundgren

  • Mizitra

    gulbrun, sto.
    Rek: 2:04,7
    E: Jabb KL
    U: Gazett

    Ägare: Axevalla Travskola
    Uppfödare: Linda Björkenhäll
    Tränare: Kristina Lindahl

  • Matanja

    fux,sto.
    Rek: 2.14,5
    E: Jagga Ess
    U: Matiné

    Ägare: Maria Ivarsson
    Uppfödare: Laila Engberg
    Tränare: Elin Ivarsson

  • Penni

    svart, sto.
    Rek: 2:01,4
    E: Ripadals Benni
    U: Pärla

    Ägare: Lovisa Sjöberg
    Uppfödare: Stuteri Pilebosa
    Tränare: Lovisa Sjöberg

  • Rammel

    Fux, Valack.
    Rek: 2:12,2
    E: Skärmnäs Pigall
    U: Roya

    Ägare: Axevalla Travskola
    Uppfödare: Bengt Björkegren
    Tränare: Kristina Lindahl

  • Wilhelmina

    gbr, sto.
    Rek: 2:38,5
    E: Helios
    U: Fatina

    Ägare: Malin Luckman
    Uppfödare: Almviks Djurfritidsgård
    Tränare: Felicia Lindström

  • Zeros

    fux, valack.
    Rek: 2:03,0
    E: Jagga Ess
    U: Rovalds Zuschi

    Ägare: Frida Larsson
    Uppfödare: Brittis Benzler
    Tränare: Frida Larsson

  • Ängdalas Rasta P

    br, sto.
    Rek: 2:10,6
    E: Parat
    U: Ribella II

    Ägare: Stina & Elisa Svensson
    Uppfödare: Niclas Krook
    Tränare: Elisa Svensson

  • Vikas Ronella

    brun, sto.
    Rek:
    E: Ernst Rondaldo
    U: Decibelle

    Ägare: Lovisa Sjöberg
    Uppfödare:Lisbeth Nilsson-Borg
    Tränare: Lovisa Sjöberg