Kat A

1:a Wish - Siri Bellino

2:a Sulina - Elina Andersson

3:a Yrza - Nora Lundberger

4:a Magic - Linnéa Ståhl

Kat B

1:a Mizitra - Love E Wallqvister 

2:a Mormors Elma - Selina Sylvander

3:a Zeros - Frida Larsson

4:a Liona - Emil Gunnarsson

5:a Hidalgo - Ellen Berger

6:a Hjorttorps Pagina - Johanna Andersson

7:a Diamon - Vera Sundler 

Gubb-Gummlopp

1:a Halvar - Fredrik Berg

2:a Mizitra - Camilla Wallqvister

3:a Zeros - Clary Persson

4:a Yrza - Marie Lindström 

5:a Hjorttops Pagina - Christer Andersson

6:a Wish - Kristina Lindahl

7:a Druva - Fredrik Bellino 

Startlista

Startlista Klubbmästerskap 2019

Kat A – 13.00
RÖD
1140
1. Yrza – Nora Lundberg 3.17,8
2. Wish – Siri Bellino 3.17,8
1300
3. Magic – Linnéa Ståhl 2.53
1320
4. Sulina – Elina Andersson 2.48,8

Flaggvakter
1140 – Frida L 
1300 – Elina
1320 – Kristina

KAT B – 13.20
BLÅ
1640
1. Diamon – Vera Sundler 2.34,1
2. Hjorttorps Pagina – Johanna Andersson 2.34,1
1700
3. Liona – Selina Sylvander 2.26,2
1840
4. Mormors Elma – Emil Gunnarsson 2.12,7
1860
5. Hidalgo – Ellen Berger 2.12,1
1880
6. Zeros – Frida Larsson 2.08,8
1920
7. Mizitra – Love E Wallqvister 2.05,8

Flaggvakter
1640 – Kristina
1700 – Marie
1840 – Christer
1860 – Frida B 
1880 – Emilia
1920 – Elina

Gubb och gummlopp – 14.20
VIT
1140
1. Yrza – Marie Lindström 3.17,8
1160
2. Wish – Kristina Lindahl 3.17,8 + rutin
1400 
3. Hjorttorps Pagina – Christer Andersson 2.34,1
1540
4. Zeros – Clary Persson 2.08,8 
1560
5. Mizitra – Camilla Wallqvister 2.05,8 
1640
6. Druva – Fredrik Bellino 1.58,2
1660
7. Halvar – Fredrik Berg 1.56,4 + rutin

Flaggvakter: 
1140 – Frida L 
1160 – Siri
1400 – Ellen 
1540 – Love 
1560 – Nora
1640 – Malte
1660 - Johanna

 

Efteråt bjuds det på fika (våfflor) i A-tränarlokalen i samband med prisutdelning. 
Föräldrar och andra anhöriga betalar 20 kr för fikat.

KM 2019

Klubbmästerskap 2019

Prop 1. 
Kat A 
(8-15 år)

Prop 2.
Kat B 
(13-25 år)

Prop 3.
Gubb och Gummlopp 
Kat A + B
(25+) 

Loppen kommer anpassas efter vilka ponnyer som är anmälda.

Sista anm. 16/4
Frida Larsson, 0737696331 

Efteråt samlas vi för fika och prisutdelning. 

Resultat KM 2017

Kat A
1:a Emmeros Karamell - Herman Sundbom
2:a Lamell - Ellen Berger
3:a Sulina - Elina Andersson
4:a Emmeros Jacob - Flisan Brus
5:a Emmeros Imponera - Emilia Lindström 

Kat B

1:a Zeros - Frida Larsson
2:a Druva - Sabina Olofsson
3:a Penni - Emma Magnusson
4:a Hidalgo - Love Eriksson Wallqvister
5:a Halvar - Malte Handfast
6:a Mizitra - Johanna Andersson
7:a Diva Skott - Victor Sundgren
Struken: Ljungens Legolas

Gubb - och gummlopp   

  
1:a Lamell - Kristina Lindahl
2:a Druva - Jan-Åke Lindström 
3:a Zeros - Clary Persson
4:a Mizitra - Claese Magnusson
5:a Penni - Fredrik Mellgren 
6:a Rammel - Christer Andersson
7:a Hidalgo - Tomas Sundbom
8:a Emmeros Imponera - Inga-Lill Hyttring
9:a Sulina - Elisabeth Gustafsson
Diskad för målgalopp: Halvar - Fredrik Handfast

Startlista Klubbmästerskap 2017

 

Kat A start 13:30  Gul Vojlock

1140m

      1.  Emmeros Jacob - Flisan Brus        

1180m

      2.  Sulina -  Elina Andersson        

1280m

      3. Emmeros Karamell  - Herman Sunbom        

1380m

      4. Lamell - Ellen Berger        

1640m

      5. Emmeros Imponera - Emilia Lindström        

 

Flaggvakt

1140m Tomas Sundbom

1180m Fredrik Handfast

1280m Jan-Åke Lindström

1380m Jörgen Andersson

1640m Frida Björkman

 

 

 Kat B start 13.40  Blå Vojlock

1640m

    1. Zeros – Frida Larsson      

1660m

    2. Hidalgo – Love Eriksson Wallqvister      

1680m

    3. Diva skott – Victor Sundgren      

1740m

    4. Mizitra – Johanna Andersson      

1760m

    5. Penni – Emma Magnusson      

1800m  

    6. Ljungens Legolas – Elina Andersson      

1860m

     7. Druva – Sabina Olofsson       

1880m

     8. Halvar - Malte Handfast

 

Flaggvakt

1640m Tomas Sundbom

1660m Fredrik Handfast

1680m Jörgen Andersson

1740m Jan-Åke Lindström

1760m Frida Björkman

1800m Christer Andersson

1860m Claese Magnusson

1880m Catarina Samuelsson


Gubb o Gumloppet  start 14:25  Röd Vojlock

1140m

      1. Sulina – Elisabeth Gustafsson        

1560m

      2. Zeros – Clary Persson

      3. Emmeros Imponera – Inga-Lill Hyttring

      4. Hidalgo – Tomas Sundbom

      5. Rammel – Christer Andersson        

1640m  

         6. General - Kristina Lindahl

      7. Mizitra – Claese Magnusson          

1660m

      8. Penni – Fredrik Mellgren          

  1760m

      9. Druva – Jan-Åke Lindström    

1780m

     10. Halvar - Fredrik Handfast      

 

Flaggvakt

1140m Ellen Berger

1560m Emilia Lindström

1640m Malte Handfast

1660m Frida Larsson

1760 Herman Sundbom

1780 Johanna Andersson